اخبار کوتاه :
روش های کاهش کلسترول -- "بالا بودن کلسترول خون، بیماری هایی همچون حمله قلبی، فشارخون بالا و... را به همراه دارد که ..." -- 10 مهر 1391
علت درد دندان بعد از عصب کشی -- "برای ما دندان‌پزشکان، مواجه شدن با بیمارانی که به‌دلیل درد دندان پس از عصب‌کشی مراجعه ..." -- 10 مهر 1391

 

 

مبل تختخواب شو چیست و چه کاربردی دارد؟

مبلمان دارای مدل‌های متنوعی هستند که هرکدام مناسب سبک خاصی طراحی‌شده‌اند و دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند. مثلاً مبلمان سلطنتی برای خانه‌های بزرگ که سبکی سنتی و کلاسیک دارند طراحی‌شده است و استفاده از آن‌ها در محیط‌های مدرن صحیح نیست، یکی دیگر از انواع مبلمان راحتی می‌باشد که دارای مدل‌های بسیار زیادی است و به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که مناسب فضاهای کوچک و مدرن می‌باشند و کاربرد آن‌ها در محیط‌های آپارتمانی بیشتر است. یکی از انواع مبلمان راحتی مبل تختخواب‌شو است که دارای ویژگی‌ها و مزایای زیادی است در این نوشتار قصد داریم شما را با مبل تختخواب‌شو و مزایای آن آشنا نماییم.

ویژگی‌های مبل تختخواب‌شو

مبلمان تختخواب‌شو زیرمجموعه مبل‌های راحتی قرار می‌گیرند که دارای پایه‌های کوتاه، دسته‌های پهن و نشیمنگاه نرمی هستند و معمولاً از وزن سبکی برخوردارند و درنتیجه استفاده و جابه‌جایی آن‌ها بسیار راحت است. این نوع مبل خود دارای سبک‌های متنوعی مانند کلاسیک، مبل ال، مدرن و ... است که هرکدام از آن‌ها را باید بنا بر سلیقه و اندازه موردنیاز انتخاب کرد. چراکه این نوع مبلمان از اندازه‌های مختلفی برخوردار هستند. یکی از انواع آن تک‌نفره است یعنی هم مبل و هم تخت آن تنها برای یک نفر مورداستفاده قرار می‌گیرد عرض این مدل 80 سانتیمتر است. مدل تک‌نفره دیگری نیز وجود دارد که دارای عرض 100 سانتیمتر است که دو نفر می‌توانند از مبل آن استفاده کنند اما تخت آن تنها برای یک نفر جا دارد. مدل دونفره مبل تختخواب شو عرض 140 سانتیمتر دارد که دو نفر از آن می‌توانند به‌عنوان مبل و تختخواب استفاده نمایند البته مدل دونفره دارای عرض 160 سانتیمتر نیز وجود دارد که سه نفر می‌توانند بر روی آن بنشینند اما تختخواب آن دونفره است.

 

مزایای مبل تختخواب‌شو

امروزه متراژ بسیاری از خانه‌ها کم است و افراد زیادی هستند که در خانه‌های کوچک و آپارتمانی زندگی می‌کنند. ازاین‌رو نمی‌توانند از مبلمان بزرگ و مدل‌های سلطنتی استفاده نمایند و همین‌طور نمی‌توانند از تختخواب در اتاق خود استفاده کنند بنابراین بیشتر به مبلمان راحتی و مدرن رو آورده شده اند. یکی از انواع این نوع مبلمان که بسیار مناسب محیط‌های کوچک است، مبل تختخواب‌شو است که دارای مزیت‌های زیادی نسبت به سایر مبلمان و تختخواب‌ها می‌باشد، مهم‌ترین مزایای مبل تختخواب‌شو عبارت‌اند از:

بهینه سازی فضا با مبل تخت خواب شو

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت مبل تختخواب‌شو بهینه‌سازی فضا است. یعنی اگر اتاق‌خواب کوچکی دارید دیگر نیازی نیست از تختخواب استفاده نمایید بلکه می‌توانید با استفاده از مبل تختخواب‌شو در اتاق خود هم مبل و هم تختخواب داشته باشید و فضا را شلوغ نکنید.

قابلیت استفاده از مبل تخت خواب شو در فضاهای مختلف

مزیت دیگر مبل تختخواب‌شو این است که می‌توان آن را در مکان‌های مختلفی مورداستفاده قرار داد. مثلاً اگر شما کارمند یا رئیس شرکتی هستید که کار شما تا دیروقت طول می‌کشد و گاهی مجبورید شب را در محیط کار خود بمانید می‌توانید یک مبل تختخواب‌شو خریداری نمایید و آن را در اتاق‌خواب خود قرار دهید تا شب‌ها از آن به‌عنوان تختخواب استفاده نمایید و هنگام قرارهای کاری آن را جمع کنید و از آن به‌عنوان یک مبل مراجعه‌کننده استفاده کنید و کسی نیز متوجه تختخواب شما نخواهد شد.

 

قیمت ارزان مبل تختخواب شو

یکی دیگر از مزایای مبل تختخواب‌شو قیمت کم آن نسبت به سایر تختخواب‌ها است؛ بنابراین با خرید این مدل علاوه بر استفاده بهینه از فضا می‌توانید در هزینه خود نیز صرفه‌جویی نمایید.

فوم طبی مبل تختخواب شو

تشک‌ها و نشیمنگاه‌های مبل تختخواب‌شو اغلب طبی هستند و طبق اصول استاندارد و به‌صورت ارگونومیک ساخته‌شده‌اند و درنتیجه استفاده از آن از بیماری‌هایی مانند کمردرد و آسیب ستون فقرات جلوگیری می‌کند.

یکی دیگر از مزایای مبل‌های تختخواب‌شو نسبت به سایر تختخواب‌ها این است که اکثر این مبل‌ها دارای یک فضا و باکس در زیر نشیمنگاه هستند که شما می‌توانید در آن پتو، بالش و سایر وسایل خود را قرار دهید و از به‌هم‌ریختگی محیط جلوگیری نمایید.

جابه‌جایی آسان مبل تخت‌خواب‌شو

مزیت دیگر این نوع مبلمان این است که جابه‌جایی آن بسیار راحت است و  اگر مهمان داشته باشید می‌توانید به‌راحتی آن را جابه‌جا کرده و در اتاق مهمان قرار دهید تا از آن به‌عنوان تختخواب استفاده نماید به عبارتی این نوع تخت را لازم نیست حتماً در اتاق‌خواب نگهداری نمایید و می‌توان آن را در مکان‌های مختلف استفاده کرد.

وزن سبک مبل تخت خواب شو

یکی دیگر از مزایای مبلمان تختخواب‌شو وزن سبک آن است که باعث می‌شود به‌راحتی جابه‌جا شود و می‌تواند مورداستفاده افراد مختلفی مانند دانشجوها و مستأجرها قرار گیرد.

جنس این نوع مبلمان بسیار مرغوب است و از طول عمر بالایی برخوردار است چراکه به علت دوکاره بودن در ساخت آن از موادی مانند فوم سرد و اسکلت فلزی استفاده می‌نمایند بنابراین تشک آن تغییر شکل نداده و نشست نمی‌کند.

تشک قابل تعویض

یکی دیگر از مزایای مبل تختخواب‌شو این است تشک بسیاری از مدل‌های آن قابل تعویض است و درصورتی‌که از جنس یا طرح آن راضی نباشید می‌توانید آن را به‌راحتی تعویض نمایید.

دوکاره بودن مبل تختخواب شو

مزیت دیگر این نوع مبل این است که دوکاره می‌باشد و هنگامی‌که تعداد مهمان‌های شما زیاد باشد و مبلمان کمی داشته باشید می‌توانید آن را در کنار مبلمان قرار داده و به‌عنوان یک مبل تک‌نفره یا کاناپه از آن استفاده نمایید.

ممکن است تصور کنید که مبل تختخواب تاشو نیز مناسب محیط کوچک است. اما باید گفت که مزیت مبل تختخواب‌شو بیشتر است چراکه تختخواب تاشو باید به دیوار نصب شود و اگر مستأجر باشید نمی‌توانید آن را به دیوار نصب کنید و همچنین کل فضای دیوار شمارا اشغال می‌کند اما مبل تختخواب‌شو نیازی به نصب ندارد و می‌توان آن را نیز جابه‌جا کرد.

 

 

 

مطالب پربازدید

24.02.2021

طراحی دکوراسیون، از

معنی دکوراسیون در لغت نامه فارسی آراستن، چیدمان و

+ مشاهده

25.01.2021

آسمان مجازی چیست، اجرای

      آسمان مجازی چیست؟ این نوع سقف از سه

+ مشاهده

21.01.2021

همه چیز در مورد کاغذ

  همه چیز در مورد کاغذ دیواری کاغذ

+ مشاهده

12.01.2021

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نوعی کفپوش می باشد که به جای چمن طبیعی

+ مشاهده

12.01.2021

آینه کاری

هنر آینه کاری یکی از زیباترین هنرهای سنتی و قدیمی

+ مشاهده

12.01.2021

کابینت آشپزخانه

یکی از مهمترین بخش های خانه، آشپزخانه آن است که

+ مشاهده

پربیننده ترین مطالب

آسمان مجازی چیست، اجرای ...

      آسمان مجازی چیست؟ این نوع سقف از سه ...

+ مشاهده

آینه کاری

هنر آینه کاری یکی از زیباترین هنرهای سنتی و قدیمی ...

+ مشاهده

تاریخچه میز عسلی و جلو ...

  تاریخچه میز عسلی و جلو مبلی از گذشته تا کنون ...

+ مشاهده

کلیپهای کوتاه

تنظیمات قالب
انتخاب رنگ قالب
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
رنگ پس زمینه
رنگ متن ها
انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت سایت
Scroll to top